1% dla ZHP
Najlepsza inwestycja w przyszłość PolskiZasady przekazywania 1% na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego


Aby przekazać 1% swojego podatku organizacji pożytku publicznego, należy wpisać na formularzu PIT za 2010 rok nr KRS takiej organizacji. Urząd Skarbowy samodzielnie dokona przelewu na konto wybranej instytucji.

Wszystkich nam przychylnych prosimy o wpisanie jako organizacji pożytku publicznego: ZHP Chorągiew Łódzka - Nr KRS: 0000283814.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów można wskazać konkretną jednostkę czy osobę, która ma otrzymać nasze pieniądze. W rubryce 'inne informacje' na formularzu PIT prosimy wpisać: "Śródmieście AshMuNefTa".
Jeżeli pieniądze mają zostać przekazane na konkretną drużynę, prosimy wpisać: "Śródmieście, AshMuNefTa, nr drużyny".Dlaczego warto przeznaczyć 1% podatku na ZHP?Dlaczego warto przeznaczyć 1% podatku na Szczep AshMuNefTa?Kto może przekazać 1% podatku dla ZHP?

Osoba fizyczna rozliczająca się samodzielnie lub z małżonkiem (niezależnie od podatku i rozliczeń z Urzędem Skarbowym - nadpłata, zwrot). Warunkiem przekazania podatku jest jego wystąpienie, tzn. jeżeli podatnik zarobił w ciągu roku mniej niż kwota wolna od opodatkowania, to nie może przekazać 1%, mimo że otrzyma zwrot zaliczki z Urzędu Skarbowego.

Co zrobimy z przekazanym 1%?Już dziś dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć, nas w naszych działaniach.


Czuwaj!

(c) 2009 by sODA